korzystanie z psychoterapii

Modne korzystanie z psychoterapii?

Psychoterapeuta Warszawa - gdzie warto się wybrać?

Do niedawna jeszcze z pomocy psychologa albo psychoterapeuty korzystały wyłącznie osoby mające naprawdę poważne problemy – uzależnienia, poważne traumy po tragicznych wydarzeniach czy też zaburzenia psychiczne. To spowodowało, że mimo iż obecnie usługi takie są znacznie bardziej powszechne, w umysłach wielu ludzi ciągle istnieje przekonanie, że osoby, które korzystają z takiej pomocy, muszą być chore psychicznie. Jest to oczywiście bardzo krzywdzące, zresztą nawet jeśli ktoś ma takie problemy, nie jest to bynajmniej powód, by go piętnować.

psychoterapeuta-warszawa

Tak naprawdę jednak z pomocy psychologa czy psychoterapeuty w większości korzystają ludzie, którzy mają problemy mniej poważne niż choroby psychiczne, choć dla nich oczywiście czasem są na tyle ciężkie, że zaburzają ich normalne funkcjonowanie, częściowo albo w ogóle. Biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo wiele może być takich problemów, nikogo nie powinien dziwić fakt, że poradni psychologicznych oraz gabinetów terapeutycznych jest tak wiele i żaden z tych specjalistów raczej nie może narzekać na niedobór pacjentów. Czym jest to spowodowane? Ma to bardzo duży związek z dzisiejszymi czasami, w przeszłości sytuacja nie była na tyle poważna. Polecam: psychoterapeuta warszawa

Rozwój cywilizacyjny powoduje wiele problemów, na przykład rozpad więzi międzyludzkich, pojawiają się przeróżne uzależnienia (wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że uzależnić można się dosłownie od wszystkiego), a także za problemy takie często odpowiedzialna jest trudna sytuacja ekonomiczna. Nie bez znaczenia jest również fakt, że dostęp do takich usług jest lepszy, są one bardziej rozpowszechnione. W niektórych kręgach nawet korzystanie z psychoterapii jest modne, na przykład gwiazdy show biznesu korzystają z takich usług nawet jeśli niekoniecznie ich potrzebują i wcale nie kryją się z tym, ale przeciwnie, nawet się tym chwalą.

Czy taka sytuacja jest dobra? Bez wątpienia tak, ponieważ tłumienie w sobie wszelkich problemów na pewno nie jest dobre. Oczywiście czasem można pozbyć się ich samodzielnie albo z czasem same znikają, naturalnie, jeśli nie są bardzo poważne i nasilone, ale psycholog czy psychoterapeuta pomaga uporać się z nimi szybciej i skuteczniej, przywracając życie na właściwe tory. Jeśli tylko więc jest taka możliwość, warto z takiej fachowej pomocy skorzystać i nie myśleć, że jest to coś wstydliwego, nagannego albo świadczy o chorobie psychicznej.

Szybki Kontakt

Psycholog psychoterapeuta Warszawa
ul. Małego Franka 12
01-445 Warszawa

Mail: kontakt@psycholog-psychoterapia-warszawa.pl
Telefon: 22 655 11 11